Logo 

b99 1

به گزارش روابط عمومی سما-اراک ، همزمان با چهل و دومین سالگرد بزرگداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و ولادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) دکتر محمد شاه حسینی سرپرست امور راهبردی و پایش کیفیت ، مهندس محمدافشاری سرپرست اداره کل نظارت و ارزیابی و سنجش صلاحیت حرفه ای ، مهندس وحید گودرزی سرپرست آموزشهای آزاد و فعالیتهای کاربنیان معاونت آموزشهای عمومی و مهارتی سما ، دکتر عباس کریمی معاونت آموزشهای عمومی و مهارتی سما-اراک و جمعی از مدیران و مسئولین سما -اراک از فضای آموزشی و امکانات مدارس بازدید کردند .

 b99 3

دکتر کریمی با اشاره به تصمیم دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر راه اندازی مدارس عالی مهارتی بیان کرد : با توجه به پتانسیل موجود در نقاط مختلف شهر اراک و استان مرکزی راه اندازی مدارس عالی مهارتی ظرفیت اشتغال بسیار بالایی را ایجاد خواهد کرد ، لزوم مهارت آموزی و آماده سازی نیروی کار ماهر مورد نیاز این پروژه ها بیـش از پـیش احساس می شود .

b99 11

دکتر شاه حسینی سرپرست امور راهبردی و پایش کیفیت معاونت آموزشهای عمومی دانشگاه آزاد اسلامی هدف از این بازدید را بررسی توانمندی ، امکانات و فعالیتهای مرتبط با مدارس عالی مهارتی و کاربنیان و امکانات کارگاهی ، آزمایشگاهی سما اراک عنوان نمودند .

b99 5

دکتر شاه حسینی در ادامه گفت : با پیشرو بودن دانشگاه آزاد اسلامی در پرورش نیروی کاردان و تکنسین های مهارتی ، امکانات موجود در مدارس و آموزشکده فنی و حرفه ای سما-اراک را برای آموزش عملی فوق العاده برشمردند .

وی افزود : امیدواریم با حضور افراد توانمند حاضر در این مجموعه و امکانات مناسب انشالله واحدها بتوانند در زمینه همکاری های مشترک تولید محصولات کاربنیان ، فعال تر و پیشرفته تر از قبل گام بردارند .

b99 14

دکتر کریمی در ادامه گفت : معاونت آموزشهای عمومی و مهارتی سما اراک در راستای توسعه فرهنگ مهارت آفرینی ،خوداشتغالی و کارآفرینی ،اقدام به راه اندازی مدرسه عالی مهارتی علوم ورزشی ، مدرسه عالی مهارتی بورس،مرکز خلاقیت و نوآوری دانش آموزی نموده است .

دکتر در ادامه گفت: راه اندازی این مدارس و مراکز را کاربردی بودن دوره های مهارتی آموزشی آن و تسهیل شرایط متقاضیان برای ورود به عرصه کسب و کار دانستند.

b99 23

دکترکریمی افزود:به منظور ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب و پرورش ایده های عملیاتی و دست سازهای دانش آموزی،در کنار باشگاه پژوهشگران و نخبگان سما، مدرسه خلاقیت و نوآوری با پشتوانه نیروی انسانی موجود و امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مدارس،مکانی را برای فعالیت دانش آموزان علاقمند در زمینه های پهپاد،رباتیک،هنرهای خلاق فرهنگی و سنتی ،زیست فناوری و دست سازه های دانش آموزی جهت دانش آموزان فراهم نموده اند .

b99 20

در پایان بازدید به همت کادر اداری و آموزشی مدرسه ابتدایی پسرانه سما-اراک ،جشن انقلاب و ولادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) برگزارگردید و دانش آموزن فعال و هنرمند مدرسه با اجرای برنامه های زیبا و متنوع این روز را جشن گرفتند و برنامه مورد استقبال حاضرین در مراسم قرار گرفت .

b99 2

b99 6

b99 7

 b99 13

 b99 15

b99 16

b99 17

b99 18

b99 19

 b99 21

b99 22

b99 24

b99 25

b99 8

b99 9

b99 10

b99 12